Prie memorialo

Gedulo ir vilties dienos minėjime dalyvavo Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Oželytė

Birželio 14 d. Žemaičių Naumiestyje paminėta Gedulo ir vilties diena, skirta tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. Žemaičių Naumiesčio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje klebonas Stanislovas Anužis aukojo Šv. Mišias už gyvus ir mirusius tremtinius. Pagerbiant masinių tremčių aukas ir jų atminimą, po mišių prie paminklo „Tėvynės kančioms atminti“ padėta gėlių, uždegtos atminimo žvakutės, sugiedotas Lietuvos himnas. Muziejininkas Saulius Sodonis susirinkusiems priminė istorinius tremties faktus bei memorialo „Tėvynės kančioms atminti“ atsiradimo istoriją. Šokio teatras „Etnada“ ir grupė „Marių sesės“ parodė meninę kompoziciją.

Toliau minėjimo renginys persikėlė į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos merginų vokalinis ansamblis „Žara“ (vad. Gražina Matulienė) dovanojo muzikinę programą, vyko susitikimas su aktore, politike, Nepriklausomybės Akto signatare Nijole Oželyte.

Simboliška, kad susitikimas įvyko būtent Gedulo ir vilties dieną, kai prisimename sovietinio režimo aukas. Nijolė Oželytė buvo viena iš Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatų, kuri balsavo už Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymą, balsavo už gyvenimą be sovietų, balsavo, kad istorija nesikartotų. Charizmatiškoji viešnia kalbėjo įvairiomis temomis, prisiminė savo, kaip politikės, kelio pradžią, dalijosi gyvenimo patirtimi, vaikystės prisiminimais, mintimis apie tikėjimą, valstybės ir pasaulio įvykius. Nijolė Oželytė aštriai, jautriai žvelgia į save ir pasaulį, įtaigiai primindama pamatines tiesas, ragina nebūti abejingiems, kovoti už gyvenimą.

Nijolė Rimkienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyresn. bibliotekininkė

Susitikimas su politike Nijolė Oželytė Meninė kompozicija Merginu vokalinis ansamblis Akimirka su signatare Iš susitikimo su N. Oželyte Akimirka is renginio

Spausdinti
Facebook komentarai