Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką

Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką

Vaikams pasakos – tai stebuklinga šalis, kurioje vyksta paslaptingi, nenuspėjami įvykiai, gyvena  personažai, sužadinantys smalsumą iki pat kūrinio pabaigos. Pasakos – jaukumas, vakaras, šeima, laikas kartu. Pasakos – tai malonūs, šilti, stebuklingi, netikėti nuotykiai, galimybė padėti vaikui drąsiai išsakyti savo svajones. Tai yra puiki kūrybiškumo, saviugdos ir savęs pažinimo priemonė. Kaskart skaitydamas pasakas atrandi jas iš naujo, todėl ir pasirinktas pasakos žanras bibliotekos teikiamai Kultūros paso paslaugai.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas nuo 2018 metų moksleiviams siūlo kūrybinio skaitymo užsiėmimus „Literatūrinės šėlionės“. Programos dalyviams pasinaudojant lėlių teatro personažais Naminuku, skudurine Onute ir kiškiu Morkumi pasakojama jų atsiradimo bibliotekoje istorija. Vaikai  supažindinami su pasakos žanru, jiems pristatomos lėlės ir kartu skaitoma pasaka ,,Kiškio Morkaus Kalėdos“. Knygutėje vaikai kartu su mokytojomis ir bibliotekininke ieško Kalėdų Senelio kepurės, pasakoja kaip švenčia Kalėdas, dalijasi savo mintimis ir išgyvenimais, kas jiems yra Kalėdos. Sukurtą knygutę galima pavartyti apsilankius Pašyšių bibliotekos feisbuko paskyroje.

Bibliotekininkė nuo gruodžio 12 d. iki gruodžio 19 d. kartu su pasakų personažais aplankė Šilutės Pamario progimnazijos pirmokus, Šilutės Žibų pradinės mokyklos ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos antrokus bei Šilutės rajono Vilkyčių pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokinukus. Kartu su mokytojomis vaikai dalyvavo kiškio Morkaus Kalėdų šventėje. O kokia šventė be imbierinių sausainių? Pasibaigus diskusijoms visi kibo į darbą. Dalyviai turėjo papuošti imbierinę eglutę Kalėdų šventei ir imbierinę širdutę Kalėdų Seneliui, kurią po eglute visi padėjo kaip dėkingumo ženklą už gautas dovanas.

Pasakos gali tapti dar viena puikia priemone atrasti save, o imbieriniais sausainiais kvepiantis užsiėmimas vaikams palieka šiltus prisiminimus. To labiausiai ir siekiama teikiant Kultūros paso paslaugą „Literatūrinės šėlionės“.

Skaitykite pasakas, kurkite pasakas, gyvenkite pasakose!

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką Kultūros paso paslauga ,,Literatūrinės šėlionės“ padeda atrasti pasaką

Spausdinti
Facebook komentarai