Pamokos refleksija

Pristatytos duomenų bazės Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientams

Sausio 16 dieną  Šilutės F. Bajoraičio viešojoje  bibliotekoje lankėsi Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai, studijuojantys informacinių technologijų elektroninės leidybos kursą. Jiems pristatytos bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės. Gimnazistus atlydėjo informatikos mokytoja ekspertė Tatjana Balvočienė.

Integruotos pamokos tikslas – supažindinti jaunuolius su duomenų bazėmis, jų nauda, privalumais, panaudojimo galimybėmis.

Mokiniams pristatyta EBSCO duomenų bazė – tai pasaulinė informacinių tarnybų korporacija, turinti didelę patirtį periodinių leidinių prenumeratos bei informacinių duomenų bazių kūrimo ir platinimo srityje. EBSCO – elektroninė visatekstė  mokslinių straipsnių duomenų bazė. Tai viena stambiausių elektroninės informacijos tarnybų pasaulyje, siūlanti informaciją humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos ir kitomis temomis.

Pristatyta ir „Infolex“ duomenų bazė – teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galime atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose.

Dalyviams papasakota apie portalą ibiblioteka.lt – didžiausią bibliotekų sistemą Lietuvoje, vienijančią daugiau kaip 1 200 bibliotekų. Visi bibliotekų ištekliai ir el. paslaugos yra vienoje vietoje. Galima rasti daugiau nei 10 mln. skirtingų išteklių: knygų, periodinių leidinių, vaizdo ir garso įrašų, žemėlapių, el. leidinių, kt. Šia sistema naudojasi per 1 mln. vartotojų.

Jaunimui parodyta, kur galima rasti minėtas duomenų bazes, kaip prie jų prisijungti. Dalyviai analizavo, kaip ieškoti naudingos ir aktualios informacijos. Susipažino su loginiais operatoriais, filtravimo funkcija, mokėsi išsisaugoti ar parsisiųsti rastus dokumentus. Paaiškinta, kaip galima išsiversti į norimą kalbą EBSCO duomenų bazėje rastą dokumentą. Infolex duomenų bazėje analizavo paieškos įrankius, filtravimo galimybes ir kt. Jaunuoliams suteiktos žinios, kaip ieškoti, užsisakyti ir rezervuoti knygas portale ibiblioteka.lt. Duomenų bazių pristatymo metu aptariant teorines žinias, gimnazistai patys galėjo prisijungti prie duomenų bazių ir susirasti svarbią bei įdomią informaciją, dokumentus, užsienio žurnalus, kt. Diskutuota, kur galima panaudoti duomenų bazes, kur jos gali būti reikalingos ateityje.

Primename, kad norint naudotis duomenų bazėmis, reikia kreiptis į Informacijos skyriaus  darbuotojus.

Laukiame Jūsų Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (I aukštas, Tilžės g. 10). Daugiau informacijos tel. (8 441) 77137.

Ovidijus Normantas,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnysis bibliotekininkas

Atliekama praktinė užduotis Gimnazistai duomenų bazių pristatymo pamokoje Pristatomos duomenų bazės gimnazistams

Spausdinti
Facebook komentarai