Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje

Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje

Vasario 13 dieną Vainuto gimnazijos Katyčių skyriuje vyko integruota pamoka, skirta Užgavėnėms. Pamoką vedė  pradinių klasių mokytojos V. Vidžigelskienė, V. Gečaitė, Z. Kungienė,V. Vaitkuvienė, istorijos mokytojas A. Valaitis, bibliotekininkė V. Valaitienė .Pamokoje dalyvavo 1–5 klasių mokiniai.

Mokiniai sužinojo, kad Užgavėnės Mažojoje Lietuvoje, kaip ir visoje Lietuvoje, yra žiemos palydų šventė, kurios metu karnavalais ir linksmybėmis stengiamasi pabudinti gamtą ir Žemę. Išvaromi žiemos demonai ir tinginystė bei pradedamas naujas metų ciklas – pavasario. Žaisdami, atlikdami užduotis mokiniai ypač sukluso, kai išgirdo, kad reikia paskutinę žiemos dieną gerai ir sočiai pavalgyti, nes jautė, kad aktų salėje labai skaniai kvepia. Laukė tradicinis Mažosios Lietuvos Užgavėnių valgis – šiupinys, kurį virė bibliotekininkė.

Daug sužinoję, pažaidę, prisivalgę mokiniai apžiūrėjo nedidelę mokytojo A. Valaičio drožtų kaukių parodėlę, daugelis iš jų pasistengė kaukę ir paliesti.

Aptarę žiemos šventės papročius ir tradicijas, pasikalbėję, visi kartu nusprendė, kad belieka laukti gražaus pavasario.

 

Vanda Valaitienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo bibliotekininkė

Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje Užgavėnių papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje

Spausdinti
Facebook komentarai