Pokalbis „Mano draugas – kompiuteris“

Pokalbis „Mano draugas – kompiuteris“

Šiandien daugelis iš mūsų nebeįsivaizduoja dienos be kompiuterio ar interneto. Mūsų vaikai – ne išimtis. Siekiant juos apsaugoti nuo internete tykančių pavojų vasario 6–14 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filiale vyko mokymai „Saugesnio interneto savaitė“. Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos moksleiviai dalinosi žiniomis, kaip jie supranta saugų elgesį internete.

Virtuali erdvė tapo kone kiekvieno vaiko kasdienybe – čia jie mokosi, ieško naudingos informacijos ir pramogauja, tačiau kartu su visomis šiomis galimybėmis ateina ir būtinybė žinoti, kaip čia išlikti saugiems. Vaikams, kaip ir suaugusiesiems, internete gali grėsti įvairūs pavojai, pavyzdžiui, privatumo pažeidimai, patyčios ar priekabiavimas. Jų saugumą internete užtikrinti turėtų tėvai – vien žinoti apie pavojų egzistavimą nepakanka, būtina su atžala kalbėtis, kaip tuos pavojus atpažinti ir jų išvengti.

Bendraudami internete vaikai dažnai dalinasi savo asmenine informacija, nuotraukomis ar atostogų planais. Ši viešai prieinama informacija tampa lengvu taikiniu vagims ir kibernetiniams sukčiams. Tėvams svarbu su atžalomis kalbėtis apie šiuos pavojus, informuoti apie tai, kodėl reikia riboti skelbiamą informaciją, kas gresia to nesilaikant.

 

Regina Juškienė, Rasa Strumylienė,
 Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Saugų filialo bibliotekininkės

Spausdinti
Facebook komentarai