Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolat susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes, atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais mokėsi gegužės 8–9 d. vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“.

Šiuos dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir Vidos Narveišytės komanda. Lektorės yra sukaupusios ilgametę patirtį ir didžiulį žinių bagažą kultūrinės veiklos bei projektų vadybos srityse, ekspertinėje, mokymų vedimo veikloje, kt.

Mokymai buvo orientuoti į kūrybinį procesą: su dalyviais generuotos kūrybinės idėjos, atskleistos bendradarbiavimo galimybės ir svarba, kokia turi būti komanda, kad idėjas pavyktų paversti sėkminga realybe. Aptartos projektų finansų paieškos galimybės, auditorijų įtrauktis, kaip pažinti kultūros vartotojus ir nustatyti jų poreikius, viešieji ryšiai ir reklama. Lektorės pateikė projektų valdymo pavyzdžių ir patarimų, lemiančių projektinę sėkmę. Ne kartą buvo akcentuota, kad reikia daug kalbėtis, nebijoti dalintis idėjomis su kolegomis ir partneriais, didinti kultūros bei kitų įstaigų tarpusavio bendradarbiavimą.

Teorinę dalį nuolat papildė praktinės ir kūrybinės užduotys. Viena jų – sukurti kultūros renginį atsižvelgiant į burtų keliu išsitrauktą tematiką, auditoriją ir muziejaus eksponato savybes. Užduotis nebuvo iš lengvųjų, tačiau visos komandos sukūrė ir pristatė unikalių renginių vizijas. Reflektuojant užduoties įvykdymą, kūrėjai išgirdo lektorių ir kitų dalyvių pastebėjimus, pasiūlymus, kaip tobulinti jų renginius. Dalyviai sustiprino vadybines žinias ir praktinius įgūdžius rengiant bei valdant kūrybinius projektus, generuojant, vystant ir įgyvendinant idėjas, įgijo daugiau patirties komandinio darbo ir bendradarbiavimo srityje.

Tai pirmieji Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projekto „Sėkmės žingsniai kultūros bendruomenių iniciatyvoms“ mokymai, finansuoti Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

 

Projektą finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

 

Jolita Baltutienė,
Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Spausdinti
Facebook komentarai