apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje

Tarptautinę muziejų dieną gimnazistai apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje

Gegužės 15 dieną į Bikavėnus atskubėjo Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos trečiokai,  lydimi mokytojų. Minint Tarptautinę muziejų dieną bibliotekininkė juos pakvietė apsilankyti Bikavėnų bendruomenės muziejuje bei bibliotekoje.

Bikavėnų bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė šiltai sutiko trečiokus, aprodė muziejų, pristatė jame esančius eksponatus. Netgi leido daugelį prietaisų išbandyti. Vaikai galėjo įsijausti į audėjo amatą, pamatė kaip buvo verpiami siūlai. Jaunuoliai susipažino su daug namų apyvokos daiktų: gelda, liže, sviesto muštuvu ir kt. Žinoma, išbandė ir muziejuje esančių muzikinių instrumentų galimybes.

Baigę ekskursiją po muziejų trečiokai keliavo į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialą. Ten bibliotekininkė jiems buvo paruošusi viktoriną „Iš mūsų močiučių skrynelių“. Joje buvo pateikti klausimai apie muziejuje matytus eksponatus. Geriausiai viktorinoje pasirodę mokiniai apdovanoti knygelėmis, o visa klasė – saldėsiais.

Popietę trečiokai praleido prasmingai, pamatė mūsų senolių buitį, galėjo palyginti, kaip vieni ar kiti buities prietaisai atrodė anksčiau ir kaip atrodo dabar.

 

Gintarė Bagdonienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Bikavėnų filialo bibliotekininkė

apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje apsilankė Bikavėnų bendruomenės muziejuje

Spausdinti
Facebook komentarai