Parodos pristatymo renginio akimirka

Tsu Ouyang parodos „Metafizinės bangų funkcijos: Viskas yra banga. Kaip viduje, taip ir išorėje“ pristatymas

Birželio 18 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo parodų salėje vyko, Kintai Arts rezidencijos individualių projektų vystymo programoje dalyvaujančios, Tsu  Ouyang parodos „Metafizinės bangų funkcijos: Viskas yra banga. Kaip viduje, taip ir išorėje“ pristatymas dalyvaujant autorei. Parodos pristatyme dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės jaunimas su dailės mokytoja metodininke Rita Tarvydiene. Autorę dalyviams pristatė VŠĮ „Kintai ARTS” direktorė Audra Juodeškienė.

„Mes ne „ateiname“ į šį pasaulį, o kylame iš jo kaip lapai iš medžio. Kaip vandenynas „banguoja“, taip ir visata „gyvena“. Kiekvienas individas yra gamtos karalystės kaip vienio išraiška, unikalus visos visatos veiksmas.” – Alanas Wattsas.

Gamtos peizažai Tsu Ouyang darbuose buvo transformuoti į įvairias meno formas kartu su per juos tekančia dinamiška energija, į kurias įeina spauda, tapyba, bei įvairių popieriaus pluoštų lankstymas ir pjaustymas. Serijos principu kurti menininkės darbai vaizduoja neaprėpiamą sąmonės vandenyną. Juose taip pat pabrėžiamas sąmonės bangavimas, kuris nesuvokiamai sukelia fenomenalias bangas tarp visko, kas tarpusavyje susiję daugiamatėje visatoje. Individuali sąmonė iškyla iš tuštumos, tarsi plaukiojantis burbulas, kylantis iš didžiulio sąmonės vandenyno. Kiekviena pradinė mintis pakyla, sukelia poveikį, plečiantį tolesnį poveikį, ir tada, grįžta į visą gamtos karalystę.

Vieninga sąmonė yra visa apimanti, visos gyvosios būtybės ir Visata yra glaudžiai susijusios. Jei dauguma žmonių „ekologinę savastį“ gali sutapatinti su sambūviu, pagrįstu abipusiškumu, iš to gali kilti visa apimanti pasaulėžiūra. Kai žmonės suvoks, kad jie yra pati Gamta ir jos dalis, išorinis pasaulis harmoningai sinchronizuosis su vidiniu pasauliu ir bus vienu. Tai filosofijos, kuri nuosekliai atsispindi Tsu meno projektuose, esmė.

Apie menininkę:

Ou-Yang, Tsu gimė ir šiuo metu gyvena Taipėjuje, Taivane. Jos kūryba – tai refleksyvus dienoraštis, įkūnijantis jos individualizacijos procesą. Gyvenimo esmės ieškojimas yra jos filosofijos pagrindas, o tikrosios savasties atradimas – jos ilgalaikis projektas. Jos meninė praktika – tai eksperimentavimas su įvairiomis meno formomis ir medžiagomis, siekiant paaštrinti savęs pažinimą, kuris yra puikus katalizatorius jos transformacijai įvairiais aspektais. Konkrečiai knygos menas, grafika ir fotografija yra svarbiausios jos estetinio požiūrio dalys. Ji kuria meno kūrinius, kurie ją papildo tarsi magija. Jos darbai buvo atrinkti į įvairias parodas, tokias kaip „EARTH SPEAK: Giving Voice to Paper, International Biennial for Paper FibreArt“ (2023/24, Taivanas), „TEN: the Turn the Page Artists Book Fair 10th Anniversary BookCompetition“ (2022, Jungtinė Karalystė), „The 3rd Ulsan Asian Prints Exhibition“ (2021, Korėja), „Taiwanese Artists’Books: The Deployment of Pages: the Possibility of(beyond) a Book as Art Practice“ (2019 m., Taivanas) ir kt.

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios
bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka Parodos pristatymo renginio akimirka

Spausdinti
Facebook komentarai