Edukacija Kiskiu Dauboje

Bibliotekos paslaugos vasaros sezonui keičia formatą

Šiomis dienomis F. Bajoraičio viešoji biblioteka įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą projektą „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“. Projekto tikslas – pasiūlyti kūrybiškumo veiklas, kuriose atsispindi literatūra, istorija, paveldo pažinimas, dailė, kt. Svarbi dalis – besikeičiančios, kūrybiškos bendruomenės glaudi draugystė su kviestiniais kultūros ir meno kūrėjais, savo srities profesionalais bei vietos menininkais, bibliotekininkais, kurie savo kūryba ar kitomis edukacinėmis veiklomis, patirtimi geba dalintis su kitais ir buria bendruomenę.

Projektu yra siekiama, kad kultūrinė veikla nebūtų koncentruojama tik vienoje vietoje – bibliotekoje. Tikslas – patiems eiti į bendruomenes, erdves ir pasiūlyti savo teikiamas paslaugas arčiau jų, atliepiant visuomenės lūkesčius. Prioritetu išlieka skaitymo skatinimas, kultūrinės veiklos, bendruomenės kūrybinis augimas, bibliotekoje teikiamų paslaugų plėtra ir kaita. Per šias svarbias detales siekiama abipusės naudos – kad bendruomenei biblioteka tamtų atviresnė saviraiškos oazė ir iš naujo atrastų kelią į knygos namus. Projekto organizatoriai tikisi, kad ši idėja stiprins tarpusavio ryšį.

Birželio 19 d., Šilutės mieto parke – Kiškių Dauboje, vyko edukacinės dirbtuvės su bibliotekos bičiuliu, senojo knygrišio amato virtuozu, įstabiu edukatoriumi, Vilniaus universiteto knygrišiu-restauratoriumi, įmonės „Vilniaus Knygrišių Gildija“ vadovu Rimu Supranavičiumi. Edukacijos metu savo patirtimi dalinosi ir knygrišio šeimos nariai – žmona Kristina (restauratorė) ir anūkė Petra. Dalyviams buvo pravestos edukacinės dirbtuvės apie senosios knygos įrišimą, pademonstruoti knygrišio įrankiai, priemonės bei metodai. Šiomis iniciatyvomis siekiama skleisti žinią apie knygrišystės amatą, kuris yra išskirtinis ir yra gyvosios istorijos dalis su senomis tradicijomis.

Miestelėnams ir svečiams norime priminti, kad projektas „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“ visą vasarą kvies į Šilutės miesto erdves pasinerti į kūrybą, praleisti laisvalaikį knyga.

Sekite mūsų naujienas bibliotekos Feisbuko paskyroje arba puslapyje www.silutevb.lt Iki pasimatymo!

Projektas „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“ prisideda prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kurią organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, veiklų. Šios iniciatyvos tikslas – nemokama aktyvi vaikų ir jaunimo veikla bibliotekoje vasaros atostogų metu. Laukiame jaunųjų vasarotojų ir jų tėvelių prisijungti į smagius užsiėmimus.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja
projekto vadovė Vita Gerulienė

Projektą finansuoja: Knygrisykla Knygrisykla parkeKnygrisykla parke Neigaliuju integracija Ir paisome Dirbtuvės

Spausdinti
Facebook komentarai