Renginio akimirka

Literatūrinis ruduo Švėkšnoje

Kas trejus metus į Pamario kraštą sugrįžta tarptautine tapusi literatūrinio rudens šventė-konkursas ,,Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“

Ši tradicinė, kas trejus metus Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojama šventė kaskart pasižymi kitoniška savo formos ir turinio raiška, įstabia meninio žodžio renginių programa, plačia kūrėjų geografija. Jau septintąjį kartą iš Šilutės krašto kilusiems ar kitaip su juo susijusiems knygininkams – prozininkams, poetams, literatūrologams, mokslininkams, vertėjams, sudarytojams, iliustruotojams – suteikiama išskirtinė galimybė pristatyti savo kūrybą bei dalyvauti literatūrinio rudens konkurse. Vertinimo komisijai dalyviai pateikė 2018 m. pab. – 2021 m. išleistas knygas. Renginys kasmet kitoks savo formos ir turinio raiška, žodžio kūrėjų geografija.

Rugsėjo 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale apsilankė šie literatūrinio rudens dalyviai: Nijolė Marytė Šerniūtė-Vitrin, atvykusi iš Pensilvanijos valstijos JAV); Šilutės trečiojo amžiaus universiteto Literatūrinės kūrybos būrelio vadovė Irena Arlauskienė; pedagogas, kraštotyrininkas, esperantininkas Petras Čeliauskas, surengęs viktoriną apie daktarą Juozapą Rugį ir už teisingą atsakymą dovanojęs knygą „Švėkšnos daktaras Juozapas Rugys“;  literatūros tyrinėtoja, prozininkė, vertėja, humanitarinių mokslų daktarė Alma Lapinskienė; buvusi bibliotekininkė, mokytoja, hidrogeologė, šiuo metu žinoma Klaipėdos krašto eiliuotoja žemaičių tarme Aldona Martinkienė; šilutiškė, ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Vida Tarozienė, kuri yra  Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatūros būrelio narių kūrybos rinktinės „Tolstančio laiko lašai” bendraautorė.

Tradicinis literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ suteikia unikalią galimybę iš Šilutės krašto kilusiems ar kitaip su juo susijusiems knygininkams teikti savo trejų metų publikuotą kūrybą vertinti, būti pripažintais, įvertintais, pastebėtais.

Danutė Litvinienė, Danutė Šneideraitienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Švėkšnos filialo bibliotekininkės

Renginio akimirka Švėkšnoje

Spausdinti
Facebook komentarai