Bibliotekininkė pasakoja kūčiukų gaminimo paslaptis.

Kalėdinis Nykštukų miestelis ūžia

Gruodžio 17 dieną, penktadienį, „Kalėdiniame nykštukų miestelyje“ buvo linksma, šilta ir jauku. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkės pakvietė išgerti puodelį arbatos ir pavaišino pagrindiniu Kūčių patiekalu – kūčiukais. Bibliotekininkės ne tik vaišino, bet ir pasidalino kūčiukų kepimo paslaptimis ir gudrybėmis. Buvo prisiminti advento laikotarpio papročiai bei Kūčių vakaro tradicijos. Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai paatviravo ir papasakojo, kaip jų šeimos laukia didžiųjų metų švenčių ir ko laiškuose prašė Kalėdų senelio.

Mokiniai jaukiai susibūrę bibliotekos jaunimo erdvėje paminėjo ir Tarptautinę trumpametražių filmų dieną, švenčiamą visą savaitę, žiūrėdami saugios internetinės platformos Vimeo filmų programą „Trumpa, bet diena. Animacinės išdaigos“. Šeši itin įdomūs, skirtingi ne tik turiniu, bet ir forma filmai įtraukė, sukėlė daug įvairių minčių, kuriomis mokiniai noriai dalijosi. Buvo apie ką pasikalbėti, išsiaiškinti, ko nesuprato ir padiskutuoti, kodėl kartais žmonės mato ir supranta viską skirtingai. Filmų temos itin aktualios pradinių klasių vaikams. Mokiniai norėdami suvokti siužetą ir pagrindinę mintį lavino loginio mąstymo įgūdžius. Filmas – puiki priemonė pradėti kalbėti svarbiomis temomis.

Pailsėję mokiniai susirinko pasimokyti piešti su 3D pieštukais. Kiek pasitreniravę mokiniai išlaisvino vaizduotę ir kūrybiškumą, gamino žiedus, laikrodžius, akinius, skirtukus ir kiekvienas savo pagamintą kalėdinį žaisliuką-snaigę išsinešė namo. Tikiu žaisliukai-snaigės jau kabo mokinių namuose ant kalėdinės eglutės, pačioje matomiausioje vietoje, nes juk su meile, savo rankomis padarytas žaislas visuomet pats mieliausias ir gražiausias, o jaukios ir draugiškos akimirkos tarsi įsigeria į žaisliuką ir atgyja kiekvieną kartą pažvelgus į jį.

Šį tamsiausią metų laiką nebūkime vieni. Susirinkime, pasikalbėkime ar tiesiog patylėkime kartu.

Vitalija Mišinskaitė
Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Mokinai piešia žaisliukus-snaiges su 3D pieštukais. Mokiniai kartu su nyktšukais žiūri trupametražių filmų programą. Mokiniai piešia su 3D pieštukais. Nykštukai sutūpė ant knygų lentynų. Nykštukė moko piešti su 3D pieštuku. Trumpametražių filmų programos peržiūra.

Spausdinti
Facebook komentarai