Vainikas

Kalėdinių dekoracijų dirbtuvėlės Šylių bibliotekoje

Gruodžio 17 dieną Šilutės  F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filialo bibliotekoje vyko kalėdinių dekoracijų gaminimo edukacinis užsiėmimas ,,Pabeldė angelai į tavo širdį“.
Manau neatsirastų tokio žmogaus, kuris nelauktų švenčių, o ką jau kalbėti apie vaikus. Tas švenčių laukimas, Kalėdinės eglutės puošimas, lempučių švytėjimas pakelia nuotaiką ir tu jau supranti dar vieni metai praeity.
Bibliotekoje gaminome eglutės papuošimus iš modelino, iškočiojome kaip tikrus sausainius, išspaudėme sausainių formelėmis, užsidegėme advento vainiko žvakeles, kurios sukūrė jaukumo. Advento vainikas  –  vienas iš artėjančių švenčių simbolių. Istorija byloja, kad Kalėdų eglutės Lietuvoje pradėtos plačiau puošti nepriklausomybės metais (ypač antrajame jos dešimtmetyje). Paprotys puošti eglę atėjo iš Vokietijos. Papuošalai buvo įvairios stiklinės figūros: angelai, seneliukai, kareivėliai, varpeliai, burbulai. Taip pat kabindavo saldainius su spalvotais blizgančiais popierėliais, raudonus obuolius. Šiaudiniai ornamentai, pagaminti iš tikrų kvietinių arba ruginių šiaudų, buvo vartojami sodiečių pirkioms papuošti vestuvių ar kitų švenčių metu.
Vieni kitiems palinkėjome gražaus laukimo, jaukumo namuose ir ramybės, kas šiame laike labai aktualu.

Šilutės  F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Šylių filialo bibliotekininkė
Vida Mišeikienė

eglutė Mėnulis papuošimai

Spausdinti
Facebook komentarai