Saugus internetas

Saugesnio interneto dieną mokiniai žinias pasitikrino virtualioje viktorinoje

Internetas yra neatsiejama mūsų visų gyvenimo dalis, tad apie saugų elgesį jame svarbu kalbėtis ne ką mažiau, nei apie saugumą kelyje ar buityje. Nors tai aktualu kasdien, smagu, kad ypatingą dėmesį šiai temai galime skirti Saugesnio interneto dienos metu. Ši diena (kai kur netgi visa savaitė) minima daugiau nei 150 pasaulio šalių, o Lietuvoje šiemet rengiama jau 19-ą kartą. Pagrindinis šios iniciatyvos siekis yra atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį kiekvieno interneto naudotojo, o ypač vaikų ir jaunimo, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šiemet F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekininkai, bendradarbiaudami su Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Jurgita Kaktiene, šią iniciatyvą minėjo vasario 9 dieną. Pandemijai eilinį kartą pakoregavus renginių organizavimo planus, viktorina „Saugią erdvę kuriame patys“ buvo pritaikyta žaisti virtualiai, tad ją išbandyti  galėjo žymiai daugiau moksleivių, nei būtų tilpę bibliotekos renginių salėje. 315 – tiek septintokų iš Šilutės miesto ir rajono mokyklų (M. Jankaus pagrindinės mokyklos, Pamario progimnazijos, Juknaičių pagrindinės mokyklos, Kintų pagrindinės mokyklos, Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos, Usėnų pagrindinės mokyklos, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų) tikrinosi žinias apie asmeninių duomenų apsaugą naudojant šiuolaikines technologijas, atsargų bendravimą su menkai pažįstamais asmenimis kibernetinėje erdvėje, tinkamą reakciją į elektronines patyčias ir kt.

Ši viktorina – ne tik apie grėsmes ir baimę, tačiau ir apie tai, kad internetas yra neišsemiamas naudingos informacijos bei pramogų šaltinis, darbo, mokslo, bendravimo priemonė. Šiandieninio gyvenimo be viso šito jau neįsivaizduojame. Svarbiausia – kritinis mąstymas ir atsakingas elgesys, kad galėtume patys kurti saugią erdvę sau ir aplinkiniams.

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai