Poezijos popietė Laučiuose

Poezijos popietė Laučiuose

Kovo 22 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filiale jauniesiems skaitytojams surengta skaitymo akcija „Pavasaris“, skirta Pasaulinei poezijos dienai.
Renginio pradžioje dalyviai išvardino žinomus lietuvių poezijos kūrėjus, rašiusius ne tik suaugusiems, bet ir vaikams: Kazį  Binkį, Anzelmą Matutį, Justiną Marcinkevičių, Janiną Degutytę, Sigitą Gedą, Kostą Kubilinską, Violetą Palčinskaitę, Almą Karosaitę, Juozą Erlicką. Kalbėta, kokia poezija jiems patinka, kas yra poezija. Anot italų rašytojo Umberto Eco,  „poezija nėra vien jausmai. Tai kalba, kuri sukelia jausmus.“

Pasibaigus aptarimui vaikai išsirinko po knygelę, kad galėtų paskaityti po eilėraštuką. Vėliau su įdomumu jaunieji poezijos mėgėjai vartė poezijos knygeles, džiaugėsi iliustracijomis ir garsiai skaitė savo pasirinktus eilėraščius apie gamtą, tėvynę, jausmų pasaulį, karo išgyvenimus bei  išlikimą, gamtos grožį, peizažus, vaikystę, pavasarį. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį.

Popietės metu vyko pokalbis, kuriame iškilo klausimai: ką lengviau kurti – prozą ar poeziją, ar visi gali rašyti eilėraščius, ar tam reikia turėti talentą. Pokalbio pabaigoje moksleiviai prisipažino, jog poeziją retai renkasi laisvalaikio skaitiniams, labiau skaito prozą.

Pasaulinės poezijos dienos proga palinkėta pamėgti poeziją ir pabandyti kurti eiles patiems.

 

Sonata Dauskartė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Laučių filialo bibliotekininkė

Poezijos popietė Laučiuose Poezijos popietė Laučiuose Poezijos popietė Laučiuose

Spausdinti
Facebook komentarai