Vaikai džiaugiasi po robotikos čempionato

Vaikų vasaros atostogos Laučių bibliotekoje

Saulėtą liepos 21-ąją vaikai rinkosi į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filialą, kad galėtų savo laisvalaikį praleisti interaktyviai. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime su interaktyviomis bitutėmis „Blue-Bot“ ir „Bee-Bot“. Pradžioje bibliotekininkas paaiškino susirinkusiems bitučių valdymo principus, edukacijos tikslus bei galimybes. Šis užsiėmimas jauniesiems bibliotekos bičiuliams leidžia susidaryti vaizdą apie programavimą.

Pirmiausia vaikai susiskirstė, susėdę prie atskirų edukacinių kilimėlių. Taip užsiėmimai tampa įdomesni, vaikai labiau domisi robotuku. Naudodamiesi kilimėliais pagal skirtą užduotį dalyviai programavo robotų žingsnius taip, kad pasiektų užduoties tikslą. Jie sprendė iškilusias problemas bei ieškojo sprendimo būdų. Vaikai užsiėmimo metu skaičiavo robotukų žingsnius, mokėsi skirti kairę ir dešinę puses, vartojo sąvokas „pirmyn–atgal“, „kairėn–dešinėn“. Susirinkusieji ugdė atminį, loginį mąstymą, sukoncentravo dėmesį į detales bei užduoties atlikimą. Vaikai dalinosi mintimis ir pastebėjimais apie robotukus, atliktas užduotis. Viso užsiėmimo metu juos lydėjo gera nuotaika.

Liepos 28 dieną vaikai buvo pakviesti į robotikos čempionatą, kuriame rungtyniavo su savo sukonstruotais „Lego Mindstorms Ev3“ robotais. Dalyviams buvo paaiškinti robotų konstravimo ypatumai. Bibliotekininkas, naudodamasis informacinėmis technologijomis, papasakojo apie roboto sudedamąsias dalis: didžiuosius ir mažuosius variklius, sensorius, valdymo blokus, kt. Vaikai supažindinti su roboto modeliu, kurį vaikai turėjo ne tik pastatyti, bet ir savo idėjomis konstruktorius patobulinti. Šių užsiėmimų metu jaunimas mokėsi dirbti komandoje, sutariant bei randant bendrą sprendimo būdą. Vaikai dalinosi mintimis ir idėjomis, kaip galima sukurti savo robotus, kaip juos nuolat tobulinti.

Sukonstravę savo robotus dalyviai pirmiausia jėgas išbandė lenktynių trasoje. Tikslas buvo kuo greičiau pasiekti finišo tiesiąją. Kitos užduoties metu reikėjo važiuoti per pastatytas kliūtis. Ruošiantis „Sumo imtynių“ užduočiai kiekvienas dalyvis kovojo individualiai. Norėdami laimėti šią rungtį jie turėjo stengtis, kad jų robotai neiškristų iš kvadrato ribų. Taip dalyviai, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, mokėsi roboto valdymo subtilybių.

Abiejų užsiėmimų pabaigoje vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Užsiėmimai Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filiale vyko įgyvendinant  projektą „Programavimo studija“ (vad. Sandra Jablonskienė), finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Ovidijus Normantas,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnysis bibliotekininkas

Apžiūrimos detalės Edukacija su bitutėmis Edukacija Kliučių įveikimas Konstruojamas robotas Lego robotas Lego robotų konstravimas Mokomasi valdyti robotus Pasiruošimas startui Paskutinė rungtis Pridedamos papildomos detalės Sumo imtynės Tikslas nuvažiuoti teisingai Užsiėmimai su bitutėmis Užsiėmimo akimirka Užsiėmimo akimirka Užsiėmimo akimirka Užsiėmimo akimirka Vyksta aptarimas Vyksta pasitarimas vaikų darbo grupėje

Spausdinti
Facebook komentarai