Susidomėk, skaityk, rekomenduok

Skaitymo skatinimo pamokos „Susidomėk, skaityk, rekomenduok!”

Vienas iš dažniausių bibliotekose naudojamų skaitymo skatinimo metodų yra knygų pristatymas. Šį būdą naudoja ir dauguma lietuvių kalbos mokytojų. Bibliotekos darbuotojų ir mokytojų bendradarbiavimas itin svarbus siekiant didinti jaunimo susidomėjimą skaitymu, todėl Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale dažni lankytojai yra Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų lietuvių kalbos mokytojos.

Kovo 30 dieną vyko penktos klasės mokinių skaitytų knygų pristatymas su lietuvių kalbos ir teatro mokytoja Vilija Ašmonaite. Jie pristatė ir rekomendavo perskaitytas įvairių žanrų knygas. Vertino vienas kito gebėjimą etiškai, sklandžiai, vaizdžiai kalbėti viešai. Knygų pristatymai buvo labai įvairūs, su papildomomis užduotimis, vaizdinėmis priemonėmis ir žaidimais, kuriuos pasiruošė patys mokiniai. Turbūt pats įsimintiniausias knygos pristatymas buvo penktoko Gusto. Anot vaikino, jis jau nuo šešerių metų žvejoja, tai yra jo hobis. Penktokas rekomendavo knygą ,,Žvejo ABC“ ir nepatingėjo atsinešti kai kurių žvejybos įrankių, juos pademonstruoti bei pamokyti, kaip rišamas kabliukas. Jam tikrai pavyko sudominti klasės draugus savo mėgstama veikla ir perskaityta knyga.

Patogiai įsitaisę Kintų bibliotekos jaunimo laisvalaikio erdvėje penktokai drąsiai klausė vieni kitų pasakojimų apie perskaitytas knygas, dalinosi mintimis, bendravo. Neįpareigojanti, neoficiali bibliotekos erdvė yra tinkama organizuoti knygų pristatymus, susirinkimus, filmų peržiūras.

 

Vitalija Mišinskaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Susidomėk, skaityk, rekomenduok Susidomėk, skaityk, rekomenduok Susidomėk, skaityk, rekomenduok Susidomėk, skaityk, rekomenduok Susidomėk, skaityk, rekomenduok

Spausdinti
Facebook komentarai