Bibliotekos istorijos takeliais

Bibliotekos istorijos takeliais

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Tvari biblioteka“ metu, balandžio 27 dieną, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų  filiale vyko  interaktyvus žaidimas-viktorina ,,Bibliotekos istorijos takeliais“ su Kintų pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniais bei jų mokytoja Irena Šerkiene.

Mokiniai sužinojo daug įdomių detalių ir istorijos faktų apie seniausias, žymiausias, didžiausias, gražiausias bibliotekas ir, žinoma, savo miestelio biblioteką. Jie išklausė bibliotekininkės pasakojimo apie įvairių bibliotekų atsiradimo istoriją, jos steigėjus. Aptarta, kaip knyga keitėsi bėgant metams, kaip prireikė atitinkamai pritaikyti bibliotekos patalpas. Mokiniams puikiai sekėsi atsakinėti į viktorinos ,,Bibliotekos istorijos takeliais“ klausimus, tai tik įrodo, kad buvo įdomu ir prasminga. Dalyviai plėtė savo akiratį, pasvajojo, kokias šalis aplankys ir į kokias bibliotekas būtinai užsuks.

Bibliotekos keičiasi, tai jau nebėra tik knygų saugojimo vieta. Tai yra kultūros židinys, išminties šviesa, laisvalaikio vieta, pagalba iškilus įvairiausioms problemoms, klausimams, vieta žmonių prasmingiems susitikimams.

 

Vitalija Mišinskaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Bibliotekos istorijos takeliais Bibliotekos istorijos takeliais Bibliotekos istorijos takeliais

Spausdinti
Facebook komentarai