Knygų pasaulyje ne tik knygos...

Knygų pasaulyje ne tik knygos…

Bent 15 minučių per dieną būti su vaiku išjungus telefoną, televizorių, kompiuterį – geriausia investicija į tarpusavio ryšio kūrimą. Buvimas kartu vaikui suteikia saugumo jausmą ir akivaizdžiai parodo, kad jis yra svarbus, padeda palaikyti sklandų ir įdomų pokalbį, kurį sukurti šiandieniniame kontekste tikrai ne visada lengva. Per susikurtas bendras veiklas yra atrandama abipusė galimybė pasikalbėti apie gyvenimą, apie save ir patį vaiką, išgirsti bei išmokti išklausyti vieni kitus, sužinoti kaip jaučiasi, išsigrynina pomėgiai ir įžvalgos apie mus supantį pasaulį. Glaudus fizinis ir dvasinis kontaktas sustiprina tarpusavio ryšį, skatina tarpusavio pasitikėjimą, tikėjimą savimi ir savo pasirinkimais, kt. Žaidimas ar kūrybinis užsiėmimas kartu su tėvais vaikui prilygsta dovanai, kurią jie ilgai prisimena, tačiau ši veikla turi būti maloni pati savaime, o jeigu taip nėra, būtina skatinti tai.

Vasaros pradžia daugeliui siejasi su atostogomis, su ja atkeliauja ir graži šventė – birželio 1 dieną minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pradedama įgyvendinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tęstinė idėja iniciatyva „Atverk duris vasarai“. Jos tikslas – nemokama aktyvi vaikų ir jaunimo veikla bibliotekoje vasaros atostogų metu. Šia proga bibliotekos darbuotojai kviečia tėvelius ir vaikus, brolius ir seses sustiprinti tarpusavio ryšį, kurti gerus buvimo kartu įgūdžius bei smagiai leisti laiką kūrybinėse veiklose. Birželio 1 d. vyko edukacinės dirbtuvės „Auginkime kūrybą kartu“. Jo metu dalyviai iš balto molio lipdė žaismingus gėlių vazonėlius, žvakides, pieštukines ir kitus reikalingus daiktus, dekoracijas. Vasaros spalvomis išmarginti savos kūrybos darbeliai – tai dovana tėčiams tėvelių dienos proga, kuri kasmet yra švenčiama birželio pirmąjį sekmadienį.

Šiuolaikiniame pasaulyje dominuojant gamyklinėms prekėms, gaminamoms didžiulei žmonių masei bei atitinkančios beveik kiekvieno poreikį ir skonį, retai priverčia susimąstyti apie unikalios rankų darbo dovanos svarbą ir reikšmę. Nuoširdus, su didele meile ir rankų šiluma sukurtas darbas, artimiausius laiku pradžiugins mylimus tėčius.

Visą vasarą F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks įvairios iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veiklos – kūrybinės edukacijos, interaktyvios pramogos, filmų peržiūros, įvairūs žaidimai ir kt., tad kviečiame visus jaunuosius bibliotekos lankytojus, draugus bei miesto svečius juose dalyvauti ir smagiai praleisti laiką kartu.

Projektą „Knygrišystė knygių žemėje‘2“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė bei UAB „Šilutės polderiai“.

 

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos 
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos... Knygų pasaulyje ne tik knygos...

Spausdinti
Facebook komentarai