Medijos

Medijų ir informacinio raštingumo mokymai Pašyšių bibliotekoje

Minint Pasaulinę medijų ir informacinio raštingumo savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas spalio 21 dieną organizavo mokymus suaugusiems ,,Elektroninės paslaugos atnaujintame portale „iBiblioteka“.

iBiblioteka – didžiausia bibliotekinė sistema Lietuvoje, vienijanti daugiau nei 70 bibliotekų ir 1 000 viešųjų bibliotekų filialų.

Pagrindinis mokymų tikslas buvo skatinti bendruomenę domėtis medijų ir informacinio raštingumo svarba, suprasti jų  reikšmę mūsų  gyvenime,  gilinti informacinio raštingumo žinias. Bibliotekininkė supažindino dalyvius su atnaujintu elektroniniu bibliotekos katalogu portale iBiblioteka. Praktinių užsiėmimų metu pristatyta iBibliotekos  informacijos paieškos sistema. Mokymų dalyviai išmoko  prisijungti prie elektroninio katalogo, susirasti reikiamą dokumentą ir jį užsisakyti, prasitęsti knygų išdavimo laiką, aptarė informacijos šaltinių tipus, susipažino su savo asmens duomenų tvarkymu prisijungus prie elektroninio katalogo. Aptarta portalo rubrika ,,Klauskite bibliotekininko“.

Užsiėmimo metu dalyviai mokėsi naudotis bibliotekos duomenų bazėmis ir kitais informacijos šaltiniais. Pristatyta Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos interneto svetainės www.silutevb.lt Naujienų ir Paslaugų skiltyse randama informacija. Parodyta, kaip susirasti informacijos „Naxos Music Library“ (NAXOS muzikos biblioteka) „Infolex“ (teisinės informacijos paieškos sistema) duomenų bazėse. Dalyviai susipažino su „15 min MAX“, „Delfi Plius“ informacijos šaltiniais.

Diskusijų metu kalbėta apie patikimos informacijos internete pateikimą ir duomenų apsaugą. Bibliotekininkė pakvietė  stebėti Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės transliacijas  bibliotekoje. Spalio 25 d. „Ar esame atsakingi informacijos vartotojai?“ ir spalio 26 d. ,,Kaip mus paveikia dezinformacija ir kaip jai atsispirti?“.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai