Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas

Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas

Vaikams pasakos – tai stebuklinga šalis, kurioje vyksta paslaptingi, nenuspėjami įvykiai, gyvena skirtingi personažai, sužadinantys smalsumą iki pat pabaigos Pasakos – tai malonūs, šilti, stebuklingi, netikėti nuotykiai, galimybė padėti vaikui drąsiai išsakyti savo svajones. Tai yra kūrybiškumo, saviugdos ir savęs pažinimo priemonė. Kaskart skaitant pasakas jos atrandamos tarsi iš naujo.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale nuo 2018 metų siūloma Kultūros paso paslauga – kūrybinio skaitymo užsiėmimas ,,Literatūrinės šėlionės“. Programos dalyviai supažindinami su pasakos žanru ir jos rūšimis, pristatoma stalo teatro ir šešėlių teatro personažų kūrimo metodika, spektaklio statymo ypatumai.

Lapkričio 25 dieną  Pašyšių bibliotekos bibliotekininkė svečiavosi Usėnų pagrindinėje mokykloje. 1–2 klasių mokiniams pasakos personažas kiškis Morkus pristatė knygutę ,,Pabėgęs Morkaus gimtadienio tortas“. Žaidybine forma vaikams pristatytos pasakų rūšys, aptarti pasakos personažai, jų savybės ir charakterio bruožai. 3–4 klasių mokiniai skaitė knygutę ,,Kiškio kelionė į pasakų šalį“. Mokiniai ne tik  susipažino su pasakos  žanru ir rūšimis, bet atliko ir kūrybines užduotis, analizavo pasakų personažus, diskutavo apie jų išskirtinius bruožus. Šias knygutes galima  paskaityti apsilankius Pašyšių bibliotekos feisbuko paskyroje.

Antroje užsiėmimo dalyje bibliotekininkė vaikams pristatė stalo ir šešėlių teatro rūšis. Supažindino su  lėlėmis, kurios  gyvena Pašyšių bibliotekoje, papasakojo jų atsiradimo istorijas, parodė, kaip pasigaminti įvairius stalo teatro personažus. Pasitelkiant šešėlių teatro lėlių šablonus kūrybinio žaidimo metu vaikai turėjo atspėti, kokios pasakos personažai pavaizduoti. Bibliotekininkė papasakojo apie šešėlių teatro išskirtinumą, pristatė, kaip yra ruošiamos lėlės pasirodymui, supažindino su šiam teatrui reikalingomis priemonėmis. Vaikai, kartu su mokytoja pasirinkę skaitytos pasakos personažus, gaminosi lėles ir pastatė spektakliuką ,,Vištytės ir gaidelio istorija“. Užsiėmimo pabaigoje bibliotekininkė padovanojo visas šešėlių teatro priemones mokiniams, kad jie pamokų metu galėtų pasinaudoti jomis ir sukurtų dar ne vieną pasirodymą ne tik klasės draugams, bet ir  kitų klasių mokiniams bei tėveliams.

Gruodžio 14 dieną bibliotekininkė aplankė Šilutės Pamario progimnazijos pirmokus. Kartu su mokytoja Rita Sermontiene vaikai dalyvavo kiškio Morkaus Kalėdų šventėje. Vaikai, kad papultų į Kalėdų Senelio šventę, turėjo atlikti kūrybines užduotis: ieškojo pelėdos, dėliojo knygutės veikėjų dėlionę, kartu su bibliotekininke aptarė personažus, gamino žvėrelių eglutei žaisliukus. Kūrybinio skaitymo užsiėmimo dalyviai aptarė skaitytas pasakas, diskutavo apie pasakų žanrus ir rinko labiausiai patikusius pasakų veikėjus. Jie kalbėjo apie Kalėdų šventes, kalbėjosi, kokie personažai būna kalėdinėse istorijose. Vėliau vaikams pristatytos stalo teatro lėlės. Žaidimo metu jie pasiskirstę rolėmis improvizavo miško kalėdinę šventę. Pasirinkę  pasakos ,,Ropė“ personažų šablonus jie ruošė šešėlių teatro lėles ir žaidė vaidybinį žaidimą. Jo metu išbandė specialų šešėlio teatro  ,,televizorių“, kurį bibliotekininkė jiems padovanojo, kad galėtų pamokų metu naudoti skaitant įvairius literatūros kūrinėlius. Ugdymo procesas vaikams taps įdomesnis ir įvairesnis išbandant kitokius būdus mokytis, o pasakos taps dar viena puikia priemone atrasti save.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas Literatūrinių šėlionių metu pradinukai prisijaukino pasakas

Spausdinti
Facebook komentarai