Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena

Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialas kvietė savo skaitytojus paminėti 23-čiąją Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitę. Ji prasidėjo nuo susitikimo su jaunaisiais bibliotekos bičiuliais – Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pirmokais, kurie kartu su mokytoja Žaneta Daniene apsilankė bibliotekoje balandžio 25 dieną. Kalbėtasi apie knygos kelią, bibliotekas, kartu skaityta Beno Bėranto knyga „Bambukas yra lėtas“, kurioje teigiama, kad nieko tokio būti kitokiam, o patyčios yra blogai. Aptarti  knygos personažai, vaikai piešė, šoko.

Balandžio 26 d. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviams organizuotos edukacinės  dirbtuvėlės „Knygryšybos pradžiamokslis“. Užsiėmimus vedė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Kristina Kelmelienė. Dalyviai išgirdo trumpą knygos istoriją, išmoko įsirišti  vieno lanko knygutę odiniais viršeliais, ją papuošti specialiais įspaudais.

Balandžio 27 d. Šilutės rajono bibliotekose surengta Kraštotyros diena. Ta proga Žemaičių Naumiesčio filiale parengta fotografijų paroda, kurios lankytojai galėjo prisiminti XX a. pirmosios pusės senąjį Naumiestį.

Susitikimas su gamtos fotografe Laima Šiaudvytiene vyko balandžio 28 d.  Susirinkusiems pristatyta fotografijų paroda „Gyvūnai gamtoje“. Renginys prasidėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokytojų dueto Dalios Svirskaitės ir Sonatos Vilčiauskienės romantiškai ir jaudinančiai atliekamomis dainomis. Parodos pristatymo dalyviai buvo pirmieji, išgirdę vienos jų atliekamos dainos premjerą. Pokalbis su fotografe Laima Šiaudvytiene vyko laisvai. Ji papasakojo, kad pamėgo fotografuoti anksti, tuo užsiimti ją paskatino tėtis, padovanodamas jai pirmąjį juostinį fotoaparatą. Baigusi mokyklą ji pasirinko kitą specialybę, tačiau niekada neapleido savo pomėgio  fotografuoti. Ištekėjusi už miškininko, Laima apsigyveno kaime, visai šalia miško ir ežero. Gamta jai tapo įkvėpimo šaltiniu. Kiekviena parodos autorės nuotrauka turi savo istoriją, tad susirinkusieji jų išgirdo ne vieną. Netikėtas jai pačiai buvo susitikimas su lūšimi, retai sutinkamu briedžiu. Smagios akimirkos būna stebint įrengtas lesyklėles aplankančius paukščius. Fotomedžioklės ir gyvūnų fotosesijos dažniausiai vyksta vakare. Viešnia pasakojo, kad savo nuotraukoms siekia suteikti romantiškumo, malonumo jas stebintiems. Ji džiaugėsi, kad su šiuolaikine technika pavyksta įgyvendinti įvairius kūrybinius sprendimus. Fotografė savo pasakojimus iliustravo muzikos garsų palydėta virtualiu fotografijų pristatymu. Renginio dalyviai susipažino su Laimos Šiaudvytienės parengtais nuotraukų albumais, jos pačios sudarytu kalendoriumi. Fotografė yra surengusi ne vieną autorinę parodą, daug darbų ji eksponuoja interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė

Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena Žemaičių Naumiestyje – parodos, susitikimai ir Kraštotyros diena

Spausdinti
Facebook komentarai