vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi

Gegužės 19 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams, kurių metu dalyviai bendravo su VšĮ „Kūrybinės idėjos“ kūrėja, profesionale Ula Šimulynaite (Vilnius).

Norėdama dalyvius supažindinti su labai populiariu ir jaunimo mėgstamu literatūriniu žanru –komiksu, autorė, panaudodama įvairias interaktyvias priemones, pirmoje susitikimo dalyje, jauniesiems skaitytojams pristatė savo kūrybos komiksų knygą „Vilniaus miesto legendos“. Knyga buvo sukurta gavus asociacijos LATGA metinę jaunojo menininko stipendiją (2015 m.). Joje pasakojamos net trys Vilniaus legendos, paremtos tiksliais istoriniai duomenimis: „Kaip Tvardauskas mėnulyje atsidūrė“, „Tvardausko kerų knyga“, „Barboros šmėkla“. Rengiant šią knygą, žingeidi ir kūrybiška autorė U. Šimulynaitė siekė svarbaus tikslo – surinkti ir pateikti kuo daugiau tikslios ir naudingos informacijos skaitytojui, todėl autorė lankėsi muziejuose, studijavo senuosius sostinės žemėlapius, domėjosi Lietuvos istorinėmis asmenybėmis, jų gyvenimo ir veiklos vietomis, kt.

Knygos personažas taip pat nėra išgalvota asmenybė – tai Jonas Tvardauskas, šviesus, Vokietijoje išsilavinimą įgijęs bei Vilniaus mieste gerbiamas žmogus. Apie šio personažo nuotykius galima sužinoti perskaičius minėtą kūrinį. Apie jo nuotykius galima sužinoti perskaičius minėtą kūrinį.

Po pažinties su Vilniaus legendomis, moksleiviai ėmėsi praktinės veiklos ir įgytas žinias pritaikė piešdami komiksus.

Smagaus užsiėmimo pabaigoje jauniesiems dalyviams autorė padovanojo žaismingas bei pamokančios, gražiai iliustruotas knygeles, kurių siužetas sukasi apie gerų ir blogų vaiduoklių gyvenimus ir nuotykius.

Vyresnieji užsiėmimo svečiai bei juos atlydėjusios mokytojos – Jurgita Balčytienė bei Asta Memytė, taip pat buvo maloniai nustebinti – autorė viešnioms įteikė dovaną – pačios kurtą ir iliustruotą lankstinuką „Vilniaus legendos. Gidas po miestą“, kuriuo galės vadovautis apsilankęs Vilniuje – savarankiškai pasivaikščioti Lietuvos sostinės įdomiausių legendų maršrutu. Bibliotekai taip pat atiteko autorės dovanų.

Renginius finansavo Šilutės rajono savivaldybė bei Lietuvos kultūros taryba. Projektas „Rašytojų – žinianešių – tarnystė skaitymui“.

 

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė

vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams

Spausdinti
Facebook komentarai