Vaikai kūrybinės valandėlės

Vaikai kūrybinės valandėlės metu dėliojo deimantines mozaikas

Vaikams vasara, tai laikas, kai laisvalaikį norisi praleisti turiningai. Atostogų metu vieni renkasi aktyvias pramogas, kiti nori ramaus poilsio. Galbūt jie siekia plėsti žinias, gerinti įgūdžius, o gal tik susirasti naujų draugų ir pomėgių. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai jaunuosius atostogautojus kviečia vasarą leisti įdomiai ir prasmingai. Dalyvavimas edukaciniuose užsiėmimuose yra nemokamas.

Rugpjūčio 10-ąją F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Ką įdomaus nuveikiam?“, kurių metu jauniesiems bibliotekos lankytojams vyko kūrybiniai užsiėmimai, kurių metu reikėjo dėlioti  deimantines mozaikas.

Deimantinė mozaika – smagus, raminantis ir panašus į meditaciją hobis. Šis Azijos šalyse populiarus pomėgis paskutiniais metais sparčiai pradėjo plisti po Europą ir užkariauja vis daugiau žmonių širdžių. Tai naujas kūrybos būdas, kurį pasitelkus galima sukurti įvairius paveikslus su mažais „deimantiniais“ kristalais, tad prireikia tik kruopštumo, susitelkimo ir tikslumo. Tokios deimantinės mozaikos jau turi numatytą formą, kad išeitų sudėlioti nuostabų paveikslėlį. Tereikia specialiu lipniu rašikliu sudėlioti ant lipnios drobės „deimantukus“ pagal skaičius ir raides, o rezultatas būna stulbinantis! Šis užsiėmimas tinkamas tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Spalvingi darbeliai bibliotekos lankytojus ir pradžiugino, ir nustebino. Vaikai pripažino, kad mozaikos  dėliojimas yra atpalaiduojantis užsiėmimas, bet reikalaujantis kruopštumo, dėmesio, susitelkimo, koncentracijos. Dalyviams buvo smagu stebėti, kaip ryškėja rezultatas, keičiasi paveiksliukas.

Primename, kad F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykdoma LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojama iniciatyva „Atverk duris vasarai“, todėl visą vasarą kviečiame vaikus dalyvauti bibliotekos organizuojamuose edukaciniuose užsiėmimuose bei pramogose.

 

Edgaras Strelčiūnas,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkas

Vaikai kūrybinės valandėlės Vaikai kūrybinės valandėlės Vaikai kūrybinės valandėlės Vaikai kūrybinės valandėlės Vaikai kūrybinės valandėlės Vaikai kūrybinės valandėlės Vaikai kūrybinės valandėlės

Spausdinti
Facebook komentarai