Rugsėjis džiugina ne tik gėrybių, bet ir veiklų gausa

Rugsėjis džiugina ne tik gėrybių, bet ir veiklų gausa

Nors kalendorinė vasara ilgesingai palydėta, tačiau šių metų rugsėjis džiugina ne tik saulės spinduliais ir šiluma, bet ir gėrybėmis, kurių šiemet užderėjo ne tik soduose, bet ir bibliotekose!

Pasisėmę naujų jėgų bei idėjų iš atostogų entuziastingai į darbus grįžo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai, kurie naujiems mokslo metams turi pasiūlyti gausybę tradicinių ir inovatyvių veiklų moksleiviams bei bibliotekos bičiuliams. Kviečiame dalyvauti  Kultūros paso programose „Lipdome pasakų pasaulį“, „Au‘Ginu skaitymą“, „Įsirišk knygą pats“, „Rašiklio 3 D galimybės meninėje saviraiškoje“. Išsamiau apie šias programas galite pasiskaityti F. Bajoraičio viešosios bibliotekos interneto svetainėje https://www.silutevb.lt/kulturos-pasas/ .

Pradinių klasių moksleivių laukiame nemokamose bei pamėgtose integruotose pamokose, kurių pasiūla šiais metais išties nemaža :

„Aplink pasaulį laiko mašina“ –  smagi edukacinė kelionė, kurios metu laiko mašina nukels dalyvius į pasaulio atsiradimo, griausmingų dinozaurų, Egipto, Romos ir Graikijos civilizacijų laikus ir tęsis iki Šviečiamojo amžiaus. Visų istorinių laikotarpių apžvalga paremta intriguojančiais faktais bei tam laikmečiui būdingais akcentais, įdomybėmis, užduotimis. Interaktyvios pamokos eigoje vaikai spręs viktorinos klausimus „Kahoot“ mokymosi platformoje, atliks komandines užduotis.

2023 m. Lietuvoje vyksta istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus, todėl F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje moksleiviai turi galimybę dalyvauti integruotoje pamokoje „Gediminas ir Vilniaus įkūrimo legenda“.  Tai nuotykių kupina kelionė, nukelsianti vaikus į laikus, kai Vilnius dar nebuvo Lietuvos sostinė, o vietoj aukštų dangoraižių čia augo šimtamečiai ąžuolai. Moksleiviai drauge su Lietuvos kunigaikščiu leisis į medžioklę, kartu su kriviu Lizdeika aiškinsis pranašišką Gedimino sapną, spręs įvairiausius galvosūkius bei varžysis tarpusavyje spręsdami interaktyvios viktorinos klausimus ir padės kunigaikščiui Gediminui įkurti Lietuvos sostinę – Vilnių!

Nors vasara pasibaigė, bet kelionių ir atradimų niekada nebus per daug, todėl integruota pamoka „Keliaujam į pajūrį“ pasiūlys dalyviams virtualią išvyką po Klaipėdos kraštą, užsukant į pamario miestus ir miestelius, populiarius kurortus, atrandant jų istorinius bei gamtos lobius.

Integruota pamoka  „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“ nukels dalyvius į didžiojo kunigaikščio dvarą Vilniuje, kur dalyviai susipažins su jaunuoju Renesanso epochos Lietuvos valdovu Žygimantu Augustu, jo tėvais ir daugeliu kitų dvaro gyventojų, bei, spręsdami įvairias užduotis, padės būsimajam valdovui gauti kalaviją, apsiaustą ir kunigaikščio karūną.

Knygnešystė – unikalus reiškinys, kurį UNESCO pripažino analogų neturinčia veikla. Lietuvoje ji truko 40 metų (1864–1904) ir buvo labai pavojinga. Šį nepaprastą istorinį laikotarpį turi žinoti kiekvienas lietuvis, todėl F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje žemesniųjų klasių moksleiviai turi galimybę dalyvauti integruotoje pamokoje „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“, kurios metu  dalyviai patirs nuotykį – kelionę po Lietuvą, kai ji buvo okupuota Rusijos imperijos.

Taip pat siūlome sudalyvauti psichologinėje edukacijoje „Prisijaukink meną“. Tai smagus psichologinio pobūdžio užsiėmimas, kurio metu vaikai mokosi komandinio darbo, analizuoti tarpasmeninius santykius, diskutuoti apie kasdienes problemas, konfliktus ir ieškoti kūrybiškų jų sprendimo būdų. Vykstant edukacijai vaikai turi galimybę plačiau susipažinti su tuo metu bibliotekoje eksponuojama paroda.

Visos minėtos integruotos pamokos buvo paruoštos remiantis metodine literatūra.

Vaikai bibliotekoje ras gausybę popamokinių veiklų, kurios neleis nuobodžiauti, padės atrasti save. Jie gali rinktis robotikos užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, interaktyvias pramogas bei pokalbių valandėles, stalo žaidimus ir kt. veiklas, kuriose laiką galės leisti kartu su bendraamžiais.

Skubėkite registruotis į minėtas veiklas. Tai padaryti galite tel. (8 441) 78218 arba užsukę į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrių (3 aukštas, Tilžės g. 10).

Maloniai jūsų laukiame!

 

 

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Rugsėjis džiugina ne tik gėrybių, bet ir veiklų gausa Rugsėjis džiugina ne tik gėrybių, bet ir veiklų gausa Rugsėjis džiugina ne tik gėrybių, bet ir veiklų gausa

Spausdinti
Facebook komentarai