Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes

Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes

Lapkričio 23 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos  Žemaičių Naumiesčio filiale vyko smagus, informatyvus, azartiškas protų mūšis, skirtas Vilniaus metams. Dalyvavo gausus būrys naumiestiškių: savo komandas subūrė gimnazija, mokykla-darželis, bendruomenė, etnokultūros centras, moterų klubas, senjorai, sulaukta ir svečių iš Degučių bendruomenės.

Protų mūšį „Vilniui – 700“ sudarė keturi turai, kuriems klausimus parengė bibliotekos darbuotojos. Žaidimui panaudotos išmaniosios technologijos, už kurias dėkojame Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorės pavaduotojai ugdymui Vilmai Bartušienei. Renginį vedė ir šmaikščiais pastebėjimais visus džiugino muziejininkas Saulius Sodonis. Muzikinį foną kūrė Žemaičių krašto etnokultūros centro vokalinis ansamblis „Naumiesčio Retro“ (vad. Indrė Tomsonaitė).

Tarpusavyje varžėsi septynios komandos, kurioms teko atsakinėti į klausimus apie Vilniaus istoriją, gamtos ir architektūros paminklus, įžymybes, gatves, meną ir šventes.  Klausimai buvo sudėtingi, reikalaujantys kritinio mąstymo, dalyviams padedantys pasitikrinti žinias ir sumanumą, apsiskaitymą. Buvo daug emocijų, azarto, tarp komandų vyko atkakli kova.

Galop, susumavus rezultatus, nugalėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos komanda, antrą vietą užėmė Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis. Trečią vietą laimėjo Žemaičių Naumiesčio bendruomenės komanda. Žaidimas buvo puiki proga ne tik parodyti savo žinias, bet ir sužinoti kažką naujo.

Nugalėtojams prizus dovanojo ir visus pyragu vaišino asociacija „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“.

Dėkojame už smagų renginį partneriams: asociacijai „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, Žemaičių krašto etnokultūros centrui, Žemaičių Naumiesčio muziejaus muziejininkui Sauliui Sodoniui ir visiems susirinkusiems.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė

Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes Protų mūšis „Vilniui – 700“ subūrė Žemaičių Naumiesčio bendruomenes

Spausdinti
Facebook komentarai