Edukacinėje popietėje „Margaspalviai raštai“ moterys mokėsi mezgimo

Edukacinėje popietėje „Margaspalviai raštai“ moterys mokėsi mezgimo

Lapkričio 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko edukacinė popietė „Margi mezgimo raštai“, kurią vedė gardamiškė Jūratė Girulienė.

Vakarai vis ilgesni, todėl vis daugiau laiko lieka kažką nuveikti. Tiek nedaug  laiko liko iki Kalėdų. Jau prasidėjo dovanų ieškojimo metas, o ypač malonu gauti dovanas, sukurtas artimo žmogaus rankomis.

Jūratei Girulienei vienas iš laisvalaikio užsiėmimų – mezgimas ir nėrimas. Mama ją supažindino su mezgimo paslaptimis tuomet, kai dar buvo maža mergaitė. Dabar savo mezginiais ji džiugina artimuosius. Moteriai paklūsta įvairios mezgimo technikos. Šį kartą su savimi atsinešė riešines .Namuose jų liko nedaug, nes didžiąją dalį jų padovanojo. Edukacinės popietės tikslas buvo pamokyti dalyves megzti riešines.

Jūratė papasakojo apie sudėtingiausią mezgimo dalį – karoliukų vėrimą, kuris reikalauja daug  kruopštumo ir atidumo. Parodė, kaip tai daroma. Kai karoliukai suverti, reikalinga rašto schema, pagal kurią bus mezgamos riešinės. Moterys sužinojo, koks mezgimo būdas naudojamas – tai ripsas (paprasčiausias mezgimas gerosiomis akimis). Dalyvės pačios bandė verti karoliukus ir megzti.

Renginio pabaigoje padėkota Jūratei Girulienei už pasidalintą riešinių mezgimo patirtį.  Reikia pripažinti,  kad tai vienas iš sudėtingesnių mezgimo būdų, ir ne vienai popietės dalyvei tai buvo pirmasis kartas. Renginys skirtas Suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi tinklai“.

 

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Edukacinėje popietėje „Margaspalviai raštai“ moterys mokėsi mezgimo Edukacinėje popietėje „Margaspalviai raštai“ moterys mokėsi mezgimo Edukacinėje popietėje „Margaspalviai raštai“ moterys mokėsi mezgimo

Spausdinti
Facebook komentarai