Susitikimas su Violeta Astrauskiene Pašyšių bibliotekoje

Susitikimas su Violeta Astrauskiene Pašyšių bibliotekoje

Prabėgus šešeriems metams Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale gruodžio 16 dieną vyko susitikimas su tautodailininke, knygų autore Violeta Astrauskiene (Švėkšna).

Artėjant jaukiausioms žiemos šventėms visus susirinkusiuosius  ir viešnią eilėraščio posmais  pasveikino Juknaičių pagrindinės mokyklos ketvirtokė Gustė Gnifkovskaitė. V. Astrauskienė pristatė savo keramikos darbų parodą ,,Sparnuotieji“. Noras išbandyti naujus potyrius autorę atvedė į Švėkšnos tradicinių amatų centre atidarytą keramikos studiją suaugusiems. Ten ir gimė mintis sukurti personalinę darbų parodą. Anot autorės, sunkiausia buvo sugalvoti pavadinimą. Ryšys tarp paukščio ir angelo yra daugiau filosofinis nei realus, tačiau abu jie nešą viltį  ir tikėjimą. Angelų tema plaukia per visą tautodailininkės kūrybinį kelią.

Klausant naujų V. Astrauskienės poezijos kūrinių renginio dalyviai išgirdo asmeninių gyvenimo potyrių gamą, praskaidrintą humoro gaidele. Daugelis autorės eilėraščių publikuojami  įvairiose knygose, kūrybos rinktinėse ir  almanachuose. Vieną iš jų, pavadintą ,,Tas rankų švelnumas“, išleistą Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos, viešnia padovanojo bibliotekos skaitytojams.

Lipdiniuose, grafikoje ar tapyboje, kūrybiniame rašyme V. Astrauskienė didelį dėmesį skiria prasmei, minties perdavimui, emocijai, paminėdama tai, kad kiekviena jos nuotrauka, paveikslas, lipdinys ar tekstas – tai labai gili ir asmeniška kelionė į save, o per savąjį AŠ vyksta akistata su ją supančiu pasauliu. Būdama savamokslė menininkė ji nuo 2019 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narė, šiais metais perėmusi Šilutės krašto tautodailininkų sąjungos vairą. Noriai dalinasi savo kūryba su visais.

„Kuriu meną tokį, kokį jį suvokiu esantį – su meile ir nuoširdumu. Juk visada lengviau pakritikuoti, nei pagirti. Visada sau primenu, kad negaliu būti vien vartotoja, turiu kažką duoti, kad praturtinčiau aplinką, kurioje pati gyvenu“, – taip apie save susitikimo metu kalbėjo viešnia.

Savo žinias tautodailininkė perteikė lipdymo edukacijoje. Visi renginio dalyviai galėjo  savo rankomis prisiliesti prie polimerinio molio ir pasitelkę vaizduotę nusilipdyti angeliuką, papuošiantį kalėdinę eglutę.

Šilta ir jauki popietė užbaigta prie arbatos puodelio, skanaujant pyragą ,,Angelo ašara“ ir kalbant apie savo kūrybines galimybes bei potyrius.

Kviečiame aplankyti Pašyšių bibliotekoje veikiančią V. Astrauskienės keramikos darbų parodą, kuri bus eksponuojama iki sausio 20 dienos.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Susitikimas su Violeta Astrauskiene Pašyšių bibliotekoje Susitikimas su Violeta Astrauskiene Pašyšių bibliotekoje Susitikimas su Violeta Astrauskiene Pašyšių bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai