Mano nepakartojama savanorystės patirtis

Savanorystė – tai veikla, kai žmonės savanoriškai, nesiekdami atlygio ar naudos sau, skiria savo laiką, įgūdžius bei pastangas tam, kad padėtų kitiems ar prisidėtų prie bendruomenės gerovės. Savanorystė suteikia galimybę kiekvienam asmeniškai augti bei prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo.

Sveiki, mano vardas Augustė. Prieš 6 mėnesius pradėjau savanoriauti Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Labai didelę įtaką pasirinkti savanoriauti būtent šioje bibliotekoje padarė mano draugė Rūta, nes  jos entuziazmas ir teigiamos patirties pasakojimai paskatino mane čia ateiti.

Sužinojus, jog reikės savanoriauti netgi  6 mėnesius, savanorystė skambėjo šiek tiek bauginančiai, tačiau išsakius šią mintį savo artimiesiems ir šeimos nariams jie nustebo, pritarė ir palaikė šią idėją. Supratus, jog viską reikės pradėti nuo nulio, vis dar šia mintimi abejojau – nauji veidai, nepažįstama aplinka, čia neturėjau jokių draugų ar pažįstamų. Tačiau įdėmiau pagalvojau –  kodėl nepabandžius kažko visiškai naujo, galbūt ši veikla man atvers naujų galimybių ir suteiks neįkainojamų patirčių.

Pradėjus savo savanorystės kelionę susipažinau su savo kuratore Sandra ir kita savanore, su kuria kartu savanoriavau šiuos pusę metų. Mūsų kuratorė supažindino mus su bibliotekos aplinka, darbuotojais bei rengiamomis veiklomis, kurias turėdavome atlikti.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ne tik aktyviai dalyvaudavome įvairiose veiklose, bet ir suteikdavome reikalingą pagalbą bibliotekos darbuotojams. Mūsų savanorystė apėmė įsitraukimą ir pagalbą robotikos būreliuose, kūrybinėse dirbtuvėlėse, aktyvų dalyvavimą kituose renginiuose. Mes prisidėjome prie viktorinų ar protų mūšių klausimų rengimo, padėjome dekoruoti patalpas, kūrėme dekoracijas, teikėme pagalbą Vaikų aptarnavimo skyriuje. Šie šeši savanorystės mėnesiai buvo pilni įvairių veiklų, kurios ne tik buvo įdomios, bet ir padėjo išbandyti save kitokioje aplinkoje.

Ši neįkainojama patirtis leido išeiti iš komforto zonos, susipažinti su naujais žmonėmis, tobulinti savo komunikabilumą ir socialinius įgūdžius, suprasti, ką iš tiesų reiškia savanorystė.  Dėkoju visiems Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams, kuratorei Sandrai ir mentoriui Rimvydui, kurie mane lydėjo visą savanorystės kelią! Ačiū už viską ir perduodu savo poziciją kitiems savanoriams.

Savanorė Augustė

Savanorystė bibliotekoje Savanorystė bibliotekoje Savanorystė bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai