edukacinės pamokėlės vedėja Žavinta Daukšienė

Užburiantys kvapai

Birželio 22 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko edukacinė pamokėlė „Užburiantys kvapai“. Pamokėlę vedė Žemaičių Naumiesčio biologijos mokytoja eterinių aliejų praktikė Žavinta Daukšienė. Svečiuose ji jau ne pirmą kartą.

Vasara – nuostabiausias metų laikas, vilioja ir kvepia žydinčios gėlės. Būtent šiuo metu  vyksta miestelio šventė, kuri suburia draugėn miestelio gyventojus ir svečius.

Žmonėms nuo seno patinka tai, kas kvepia. Šį kartą Gardamo biblioteka, tarsi didžiulė pieva,  viliote vilioja savo kvapais.  Žavinta Daukšienė atsivežė eterinių aliejų ir jos pačios rankomis surinktų gėlių bei kitų augalų. Edukacinės pamokėlės tikslas – pasigaminti kvepiančius maišelius. Pamokėlės pradžioje kiekvienai iš dalyvių buvo siūloma išsirinkti tris labiausiai patikusius aliejus. Prasidėjo įdomiausia renginio dalis – kvapų uostymas. Sunku iš daugybės kvapų išsirinki tik tris. Išsirinkus tris labiausiai patikusius kvapus reikėjo iš jų pasirinkti vieną labiausiai patikusį. Šis ir dominuos kvapų kompozicijoje, o kiti papildys vienas kitą. Susirinkusios pamokėlės dalyvės, padedant aliejų praktikei Žavintai, susikūrė kiekvienai labiausiai patikusį kvapą. Edukacinės pamokėlės dalyvės turėjo ir klausimų apie kvepalų gamybą. Viešnia su malonumu atsakė į pateiktus klausimus.

Nepaprastai greitai praėjo laikas. Susirinkusios renginio dalyvės padėkojo Žavintai už kvepiančią  edukacinę pamokėlę. Bibliotekininkė visus pakvietė pažiūrėti gardamiškės Ugnės Lidžiūtės fotografijų parodą „Apis melifera“ ir perskaitė ypač jautrius jos žodžius, skirtus supančiai aplinkai.

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Edukacinės pamokėlės akimirka edukacinės pamokėlės dalyvės renkasi eterinius aliejus pamokėlės akimirka

Spausdinti
Facebook komentarai