Edukacinis užsiėmimas vaikams Vaidukliukų gamyba

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviai bibliotekoje nenuobodžiauja

Aštuntus metus vyksta iniciatyva  ,,Atverk duris vasarai” prie kurios prisijungė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialas. Iniciatyvos tikslas – suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas, bendrauti ir pažinti, rengti garsinius skaitymus, kūrybiškumo užsiėmimus, filmų peržiūras ir kt.

Grabupių bibliotekoje iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviai neturėjo laiko nuobodžiauti. Surengtos kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu vaikai iš modelino gamino pakabukus, iš popierinių puodelių – vaiduokliukus, kuriuos pasitelkė kurdami įvairias istorijas ir nutikimus. Sukurti vasara dvelkiantys drugeliai džiugino akis savo ryškiomis spalvomis.

Surengtos viktorinos, kurių tikslas buvo ne tik patikrinti turimas žinias, bet ir suteikti naujos informacijos apie Lietuvos istoriją, paukščius. Mokyta teisingai rūšiuoti buitines atliekas. Tuomet,  kai norėdavosi ramybės ir poilsio, jaunieji bibliotekos lankytojai žiūrėdavo įvairius animacinius filmukus. Jie kūrė užduotis bendraminčiams ir drauge jas atlikdavo.

Lauke ant pievos vyko pamokančių knygelių garsiniai skaitymai. Vaikai  aptarė, kas labiausiai literatūros kūriniuose patiko, kas nuliūdino, ko galima pasimokyti. Jaunieji knygų mėgėjai ne tik patys skaitė, bet ir atidžiai klausėsi draugų skaitymo, atsakinėjo į bibliotekininkės klausimus.

Vaikai bibliotekoje aktyviai leido laiką. Vyko bendravimas ir bendradarbiavimas tarp vaikų ir bibliotekininkių. Bibliotekoje yra erdvė skaityti, erdvė, kur galima naudotis kompiuteriais. Čia yra ne tik knygų, bet ir vaikams skirtų žurnalų, stalo žaidimų.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Garsiniai skaitymai lauke su vaikais Kūrybiniai užsiėmimai su modelinu. Vaikai su savo pagamintais darbeliais Viktorina vaikams apie atliekų rūšiavimą.

Spausdinti
Facebook komentarai