Medijų ir skaitmeninio raštingumo mokymuose ugdyti informacijos

Medijų ir skaitmeninio raštingumo mokymuose ugdyti informacijos tikrinimo įgūdžiai

Lapkričio 23–27 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filiale vyko skaitmeninio raštingumo mokymai „Kaip veikia socialiniai tinklai“ bei „Informacijos ir paieškos strategijos“.

Bibliotekos lankytojai sužinojo, kaip veikia medijos, socialiniai tinklai, kaip jais tinkamai naudotis. Jie buvo mokomi atpažinti netikras naujienas ir melagingą informaciją. Norėdami apsisaugoti nuo manipuliavimo ir melagienų įtakos ar tyčinės klaidinančios informacijos, turime remtis kritišku požiūriu.

Mokymuose aptartos tokios temos, kaip žiniasklaidos savininkai ir spaudos laisvė, pateikiami praktiniai įrankiai ir patarimai, kaip atpažinti manipuliuojančias antraštes, kaip patikrinti nuotraukas ir vaizdo įrašus, kaip elgtis su robotais ir troliais. Paaiškinta, kaip veikia socialinių medijų algoritmai, kaip susidaro informacijos burbulai,  kaip jie atskiria mus nuo žmonių, turinčių kitokius požiūrius ir idėjas.

 

Rasa Strumylienė, Regina Juškienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Saugų filialo bibliotekininkės

Medijų ir skaitmeninio raštingumo mokymuose ugdyti informacijos Medijų ir skaitmeninio raštingumo mokymuose ugdyti informacijos

Spausdinti
Facebook komentarai