Ryto skaitymai su pirmokais

Ryto skaitymai su pirmokais

Kovo 21 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale surengti ryto skaitymuose apsilankė Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pirmokai su mokytoja Rita Judžentiene.

Pirmokai susipažino su biblioteka, jos teikiamomis paslaugomis.  Vaikams paaiškinta, kad šiuolaikinė biblioteka nėra vien tik įstaiga, išduodanti knygas, kad biblioteka yra centras, kuriame lankytojai gali dalyvauti įvairiuose renginiuose, edukacijose, lankyti ir ruošti parodas, mokytis naudotis naujomis technologijomis. Vaikai sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, kokios yra naudojimosi biblioteka taisyklės, kur galima rasti jiems skirtų knygų, kaip elgtis su knygomis, kad jos ilgai tarnautų, stebėjo kaip išduodamos knygos.

Perskaityta ir aptarta Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Pelėdžiukas ir sapnų mašina“, pasakojanti istoriją apie mūsų skirtumus, sunkumus, stiprybes, draugystę. Knygoje gvildenama istorija, leidžianti pasinerti į skirtingus pasaulius, įsijausti į įvairius veikėjus, padedanti suprasti kitų pojūčius. Pasak autoriaus, knyga „Pelėdžiukas ir sapnų mašina“ yra komunikacijos būdas, padedantis vaikams ir suaugusiems kalbėti apie autizmą.

Pirmokai pasigrožėjo Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje veikiančia Macikų socialinės globos namų užimtumo studijos narių „Molinukas“ keraminių lipdinių paroda „Keraminiai fantazijos vaisiai“ (vad. Beata Vaitelienė), o kūrybinėse dirbtuvėlėse kantriai, ilgai ir kruopščiai gamino sapnų gaudykles, kad juos lankytų tik gražūs ir šviesūs sapnai.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyr. bibliotekininkė

Ryto skaitymai su pirmokais Ryto skaitymai su pirmokais Ryto skaitymai su pirmokais

Spausdinti
Facebook komentarai